24rodopi.com/Общество

Все наричат Велинград „Малкия Дубай“. Заради цените. Но ето че Кърджали го бие двойно.

„Вече не се издържа на ресторантския абсурд в нашия град. Кърджали пак удари в земята националните курорти, но не с туризъм или обслужване, а с космически цени, които явно са изчислени за швейцарски заплати!“, споделя читател на 24rodopi.com.

Ето какво допълва:

Наскоро бях във Велинград – официалната СПА столица на Балканите, препълнена с луксозни хотели и чужденци. Прикачвам ви снимка на реалния ми касов бон от заведение в самия център там. Черно на бяло се вижда: страхотно шоколадово суфле струва 4,04 евро, което е точно 7,90 лева.

Прибирам се в Кърджали и какво да видя в менюто на едно от нашите „елитни“ заведения? Същото шоколадово суфле се продава за... 8,90 евро! Това са космическите 17,41 лева за едно десертче от 200 грама! И да не вземе някой да се оправдае с „надценки на платформи за доставка“ – цената си е абсолютно същата и на място, в хартиеното меню на масата.

Правя бърза сметка: за близо 18 лева в Кърджали получавам едно суфле. За същите пари във Велинград ще изям две и ще ми останат стотинки за бакшиш на сервитьора!

Явно въздухът край язовира прави шоколада златен, а местните ресторантьори ни мислят за петролни шейхове. Докато във Велинград лекуват с минерална вода, цените в Кърджали направо ни лекуват от апетит“.

 

 

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

27 comments so far,Add yours

  1. Анонимен25/6/26 08:03

    Само така, яко вдигане на цените.

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен25/6/26 08:12

    Даже е евтино който иска Гърция е на две крачки

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен25/6/26 10:24

      Отивай там да си реализираш бизнеса, щом си ориентиран към Гърция. После ще търсите подкрепа с фалшиви лозунги “Подкрепете българското”.

      Изтриване
    2. Анонимен25/6/26 12:37

      Какво Българско остана бре бай Марине,ядем европейска пластмаса от доверени европейски хипермаркети....

      Изтриване
    3. Анонимен25/6/26 13:52

      Евтино ли??Проверете тези заведения по колко проектчета имат за какво ли не.А случайно на управители,шеф чета в кухни и т.н.случайно държавата да им плаща една част от заплатите.Може и да не е така,ама пък защо не се провери,да се види къде е заровен проблема.

      Изтриване
  3. Анонимен25/6/26 08:58

    С право е възмущението, намалиха ни заплатите с 50 процента, а сега се вихри ценова анархия, съответно както преди, така и сега контрол няма!

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен25/6/26 13:23

      i az ne moga nishto i ma marzi ama iskam 2000 evro plata i te taka shto da ne iskat za edin rqdak tarator 9 evro. vseki ima pravo da iska kvoto si iska i nqma nujda ot kontrol za taq rabota.

      Изтриване
  4. Анонимен25/6/26 09:02

    Всички трябва да се борим срещу това,много са алчни търговците!

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен25/6/26 09:16

    Машалла, суфле за шейхове. Автопарка край Арда показва, че има поне хиляда шейха в града, така че едва ли е проблем цената.

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен25/6/26 09:24

    Велинград е малкият Дубай а Кърджали е големият. Още малко и хората рязко ще спират да посещават скъпите заведения и ще се насочат към по скромните.

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен25/6/26 09:26

    Велинград с Кърджали ли сравняваш? Това забутано село? Кърджали е международен туристически център. От къде ли не идват туристи. Като почнеш от Белгия, минеш през Турция, чак до Австралия и даже САЩ. Плюс това Кърджали е само на 105 км далече от Средиземно Море, така че Кърджалийци по само себе си не са толкова балканци, колкото средиземноморци. Погледни картата и виж, че Кърджали е на нивото на Наполи. Егейска област в Турция обхваща град Ушак, който е на 220 км до морето. Така че ние сме по големи Средиземноморци.

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен25/6/26 09:33

    В безкрайните пясъци, където вятърът пише своите вечни закони, израства фигурата на шейха — пазител на традициите, мъдростта и честта на пустинята. Ето едно авторско стихотворение, вдъхновено от духа на източните владетели:

    Владетелят на пустинния вятър
    Където златните дюни целуват небето,и слънцето пали безмилостен огън,върви из пустинята, горд във сърцето,един земен шейх под високия купол.
    Очите му — черни, дълбоки кат кладенец,пазят завета на древни родове.
    Той знае езика на вятъра хладен,чел е съдби по среднощни звезди.
    Конят му препуска, по-бърз от стрела,копитата пишат по пясъка стих.
    В копринен кафтан и със мъдра душа,той спира пред заника, горд и утихнал.
    В шатра от свила, под лунния блясък,той кани на гост и враг, и другар.
    Че истински шейх не брои златния пясък,а дава на всеки от своя си дар.
    Мъдрост в думите, сила в ръката,изправен пред бури, пред време и власт.
    Владетел на пясъка, син на земята,пазител на чест и на древния глас.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен25/6/26 10:17

      До 09.33 О, Боже! Отново тази комплексарка, мислеща се за поетеса!

      Изтриване
  9. Анонимен25/6/26 09:35

    Сравнете:
    Касова бележка от Велинград - на български
    с
    Меню от Кържали - на английски.

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен25/6/26 09:36

    Апетита беше болен и снощи е умрял. Съболезнования.

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен25/6/26 10:00

    Апетита е умрял. Но иновация та е жива.

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен25/6/26 10:31

    Незнам защо но масово се плюе по нашия град ,вземете да го хвалите малко !!!!!

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен25/6/26 14:21

      до 10.31. Кой е вашият град? Ако е Кърджали - той БЕШЕ прекрасен! Презастроен е, разделните отпадъци не се изхвърлят редовно /на ул. "5 септември контейнерите за стъкло не са изпразвани от месеци/, напълни се с вандали и хулигани, които чупят, ръгат, всяка нощ си организират гонки, друсат се и т.н. За каква да го
      хвалим? Добре поне, че кметът организира належащите ремонти.

      Изтриване
  13. Анонимен25/6/26 10:39

    Не ходете по заведения и няма да се възмущавате

    ОтговорИзтриване
  14. Анонимен25/6/26 11:00

    Ходете по заведения, но там където има що годе по-нормални цени! Има такива, не са на много централни места, но ги бива! Да не правя реклама сега!

    ОтговорИзтриване
  15. Анонимен25/6/26 11:53

    nqmada otivate 2 mesetsa v restoranta o toga shte vidim kak shte namalqt tsenite kade e organite na reda vshicko pishi koq zavedenie nali shtqha da proverqt kade na sqnka spqt proverqvashtite

    ОтговорИзтриване
  16. Анонимен25/6/26 12:38

    Без това си бяхме зле сега па още по верантъ...

    ОтговорИзтриване
  17. Анонимен25/6/26 13:07

    Хак да ви катъри

    ОтговорИзтриване
  18. Анонимен25/6/26 20:23

    Градът на гастарбайтерите, дето се правят на големите милионери,като дойдат в отпуск. Всеки със скъпа кола на лизинг, а в джоба 2-3 хил.евро

    ОтговорИзтриване
  19. Анонимен25/6/26 22:20

    Я познайте от първи път кой е Кърджалийският р-т?

    ОтговорИзтриване
  20. Анонимен26/6/26 06:58

    Някой да е чул за проверки в града. Къде спят проверяващите. Събуждат се само когато получават големите си заплати.

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.